Akıllı Ev Modülleri

Akıllı Ev Modülleri

Akıllı ev yönetimi sistemini; günlük yaşamımızın bir parçası olan evimizdeki cihazların ister evden ister uzaktan kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edilebilmesi, cihazların topladıkları bilgilerle belirli işleri kontrol edebilmeleri ve yangın, su basması, hırsız gibi istemediğimiz olaylara karşı güvenlik seviyemizin arttırılması şeklinde özetleyebiliriz. Kısacası akıllı ev yönetim sistemleri, ev yaşamımızı kolaylaştırmak ve güvenlik seviyemizi arttırmak üzerine kurulu bir dünyadır.

Lambaları açıp kapatmak, oda sıcaklığını ayarlamak, evden çıkarken ışıkları söndürülmesi, panjurların kapanması, ısıtmanın minimuma inmesi, alarmın devreye girmesi veya eve geldiğimizde her şeyin istenen duruma geri dönmesi akıllı ev yönetiminin bir parçasıdır. Akıllı ev yönetimi artık evler için vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.

Multitek, akıllı ev yönetimini IP tabanlı akıllı interkom sistemi üzerinde gerçekleştirmektedir. Türkiye’de geliştirilen ilk ve tek IP interkom sistemi olan sistem, yerli mühendisler tarafından geliştirilmiş ve her türlü yeni ihtiyaca açık olacak şekilde tasarlanmıştır. Gelecekte eklenecek olan tele-sağlık ve farklı IoT hizmetleri, kısa bir güncelleme ile sisteme kolayca aktarılabilecektir.

Multitek olarak biliyoruz ki, tüm evlerin akıllı ev ihtiyacı farklıdır. Kimi evler hızlı ve kolay çözümler isterken, kimi evler daha karmaşık ve entegre sistemlere ihtiyaç duyabilir. Bu sorunu çözmek için ise 4 farklı akıllı ev yönetim şekli sunuyoruz:

-          Multitek RF kablosuz modüller ile kontrol

-          Röle kontrolü

-          KNX protokolü ile çalışan kablolu akıllı ev cihazları ile kontrol

Akıllı ev yönetimini ve güvenlik sistemini ister tek bir villa için ister çok daireli bir apartman için uygulamak mümkündür. Tüm interkom, akıllı ev ve alarm uygulamalarını cep telefonu üzerinden kontrol etmek ve yönetmek mümkündür.

Artık evinizin kontrolü sizde..

 

Devamını Oku
Bülten

Güncel haberlerimizden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.

Hızlı Teklif Formu