Sıkça Sorulan Sorular

Akıllı ev ile neleri kontrol edebilirim?
Evinizdeki tüm cihazları kontrol edebilirsiniz! Elektrik, su, ışık, perde, panjur, ısıtma, sulama kontrolü bunlardan sadece birkaçı.. İhtiyacınıza uygun senaryolar ile hem güvenliğinizi hem konforunuzu artırabilirsiniz. Artık evden çıktığınızda kombi açık kaldı mı diye düşünmenize gerek yok.
Evimi nasıl akıllı hale getirebilirim?
Multitek Akıllı İnterkom'da her eve uygun bir akıllı ev çözümü var. Multitek RF cihazları ile kablosuz bir şekilde evinizi kısa sürede akıllı hale getirebilirsiniz. Multitek RF sistemde tüm cihazlardan kablo çekilmesine gerek yoktur, anahtar arkasına yerleştirilen modüller ile istediğiniz cihazı kontrol edebilirsiniz. Sisteminiz kablo çekmeye uygunsa KNX veya röle kullanarak evinizi akıllı hale getirebilirsiniz.
Akıllı İnterkom ne demek? Hangi cihazları kontrol edebilirim?
Multitek Akıllı İnterkom; interkom, akıllı ev ve alarm yönetimininin tek bir monitör ve cep telefonu uygulaması üzerinden kontrolünü sağlayan bir sistemdir. Sistem kapı paneli, daire monitörü ve akıllı ev cihazları ile çalışır. Tüm cihazlar Multitek Cloud uygulaması üzerinden kontrol edilir.
Bulut İnterkom için hangi uygulamayı indirmeliyim?
Multitek Cloud uygulamasını indirerek evinizdeki interkom, akıllı ev ve alarm cihazlarını kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Uygulamayı Google Play ve App Store'da bulabilirsiniz.
Cihazımı tamire gönderdim, durumunu nereden öğrenebilirim?
Müşteri hizmetlerimizi (444 16 23) arayıp servis kayıt CAS numaranızı belirterek cihazınızın durumunu sorgulayabilirsiniz.
Çalışma saatleriniz nelerdir?
Multitek fabrikası ve müşteri hizmetleri hafta içi 8:30 - 18:30 arasında hizmet vermektedir.
Cihazım arızalandı, ne yapabilirim?
Müşteri hizmetlerimizi (444 16 23) arayarak veya Whatsapp hattı (0533 345 66 77) üzerinden servis kaydı açmanızı rica ederiz. Bölgenizdeki teknik servis sorumlumuz veya teknik iş ortağımızın yönlendirmesi yapılacaktır.
Ürün tamir süresi ne kadar sürmektedir?
Ürünlerin tamir süresi en fazla 20 (yirmi) iş günüdür.
Ürünleri fabrikanızdan satın alabilir miyim?
Multitek olarak son kullanıcılarımıza direkt satış yapmamaktayız. 444 16 23'ten, Whatsapp hattımızdan veya websitemize iletişim bilgilerinizi bırakarak bizimle iletişime geçerseniz, en kısa zamanda yetkili iş ortağımız sizinle iletişime geçecektir.
Faturam hala gelmedi, kiminle iletişime geçebilirim?
Sorun yaşadığınız için üzgünüz. Bize 444 16 23 veya fatura@multitek.com.tr'den ulaşabilirsiniz.
Ürünlerinizde garanti süresi nedir?
Tüm ürünlerimiz malın tesliminden itibaren 2 yıl garantilidir.
Kargo adres bilgisi verebilir misiniz?
Multitek Fabrika Binası adresi: Meclis Mah. Atatürk Cad. No:47 34785 Sancaktepe / İSTANBUL
Multitek'e nasıl kargo gönderebiliriz?
MNG Kargo 14668 kodunu kullanarak indirimli kargo gönderimi yapabilirsiniz. Kargo gönderirken gönderen ödemeli göndermenizi rica ederiz.
Hesap numaralarınız nelerdir?
Hesap numaralarımıza Destek - Banka Hesapları sayfasından ulaşabilirsiniz. https://multitek.com.tr/banka-hesaplari/
Evden çıkmadan monitör üzerinden asansör çağırabilir miyim?
Evet, dokunmatik ekranlı MBT-70 monitör ile evden çıkmadan asansörü bulunduğunuz kata çağırabilirsiniz.
Multibus'ta her daire farklı diyafon kullanabilir mi?
Evet, her dairede farklı diyafon kullanılabilir. 7", 4.3" ve sesli diyafon seçeneklerinin hepsini kullanabilirsiniz.
Multibus cihazlar çevre kameraları ile uyumlu çalışır mı?
Evet, dairelere 4 adet çevre kamerası bağlayabilir ve monitör üzerinden izleyebilirsiniz.
Multibus'ta alarm ve akıllı ev özellikleri nelerdir?
MBT-70 Smart Daire Monitörü ile alarm ve akıllı ev özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Üründe 4 alarm bölgesi, sınırsız sayıda alarm dedektör bağlama, evdeyim/evde yokum senaryoları ve güvenlik konsolu ile bilgi paylaşma özellikleri mevcuttur.
Multibus ürünlerde daireler arası görüşme özelliği var mı?
Multibus ürünlerde daireler arası görüşme özelliği yoktur. Bu ve daha birçok özellik için Linux IP İnterkom ve Android IP İnterkom ürünleri inceleyebilirsiniz.
Multibus ürünlerde kartlı geçiş özelliği var mı?
Multibus ailesinde MB-10, MB-11 ve MB-12 kapı panellerinde kapı geçiş özelliği bulunmaktadır. Tüm bu ürünlerde ayrıca şifre ile giriş de mümkündür.
Multibus hangi kablo ile çalışır?
Multibus görüntülü sistem 4 kablo ile çalışır, DT8, CAT5 veya CAT6 kullanılabilir. Görüntüsüz kullanımda 3 kablo yeterlidir.
Evde kaç kişi sisteme bağlanabilir?
Sisteme ücretsiz olarak 4 mobil cihaz bağlanabilir. Bulut Lisansı satın alarak ek 4 mobil cihaz için erişim sağlayabilirsiniz. Bulut Lisansı satın almada bir sınırlama yoktur, her konum için dilediğiniz kadar Bulut Lisans satın alabilirsiniz. Her lisansta ek 4 mobil cihaz erişimi sağlanır. Örneğin 3 adet Bulut Lisans satın aldığınızda, 4 adet standart gelen mobil cihaz erişimine ek olarak 12 adet mobil cihaz erişimi hakkı tanımlanır.
Sistem daire monitörü olmadan çalışır mı?
Evet, daire monitörü kullanmadan da DIP-01, DIP-70 ve GUVIP-100 ürünlerini bulut özellikleri ile kullanabilirsiniz.
Bulut İnterkom nedir?
Bulut İnterkom, interkom özelliklerine cep telefonunuz üzerinden erişebildiğiniz bir mobil interkom projesidir. Multitek Cloud uygulaması üzerinden kapınız ile görüntülü konuşabilir, kapıyı açabilir, siz evde yokken kapınıza gelenleri dünyanın her yerinden takip edebilirsiniz.
Bulut İnterkom üzerinden kapıyı açabilir miyim?
Evet, mobil uygulama üzerinde bulunan anahtar ikonuna tıklayarak kapınızı açabilirsiniz.
Kaç adet konum ekleyebilirim?
Konum sınırı yoktur, dilediğiniz kadar kapıyı tek bir mobil uygulama üzerinden yönetebilirsiniz.
Bulut İnterkom güvenli mi? Veri güvenliği nasıl sağlanıyor?
Bulut İnterkom'a kayıt olmak için sadece email adresiniz yeterlidir. Multitek sisteminde olabildiğince az veri KVKK'ya uygun olacak şekilde tutulur. Sistemin tüm sahipliği Multitek Elektronik'tedir, dış kaynaklara bağımlılık bulunmamaktadır. Yüzde yüz yerli, Multitek firmasının ürünü olan ürün, dış saldırılara karşı birçok yazılımsal önlem ile korunmaktadır.
Bulut sistem daire monitörü olmadan da çalışır mı?
Evet! İnterkomda yeni çağ başladı. Daire monitörü olmadan da VİLLA, APARTMAN ve GÜVENLİK bulut çözümlerinin tamamını kullanabilirsiniz.
İnternet kesildiğinde sistem nasıl çalışıyor?
Mobil uygulama üzerinden interkom özelliklerini kullanmanız için kapı panelinin internet bağlantısının olması gerekmektedir. İnternet kesildiği durumda kapı paneli ve monitörler çalışmaya devam eder, mobil uygulamaya bildirim gönderilemez.
Bulut İnterkom'a kaç adet daire, blok, güvenlik konsolu, kapı paneli bağlanabilir?
Sisteme bağlanabilen cihaz sayısında bir kısıtlama yoktur. Sınırsız sayıda blok, daire, kat, güvenlik konsolu ve kapı paneli bağlanabilir.
Dairede kaç cihaz kullanabilirim?
Her daire için 4 cihaz kullanılabilir. Sınırsız sayıda ek cihaz aboneliği satın alınabilir.
Sadece güvenlik konsolu alarak sistemi kullanabilir miyim?
Evet, daire monitörü veya kapı paneli olmadan sadece güvenlik konsolu kullanarak Multitek Bulut İnterkom sistemini kullanabilirsiniz. Donanım olarak 1 adet bulut özellikli GUV-IP100 ve enerji kaynağı bulunması yeterlidir. Site sakinleri Multitek Cloud uygulamasını indirir ve kendilerine gelen davetiyeyi kabul ederek sisteme bağlanır.
Uygulamayı indirdim, sitemdeki sisteme nasıl bağlanabilirim?
Sisteme ekleme çıkarma yetkisi konum yöneticisinde bulunmaktadır. Lütfen konum yöneticisine mail adresinizi vererek sizi eklemesini isteyin. Ekleme yapıldıktan sonra uygulama içinde sağ üst köşede davetiyeyi bulabilirsiniz. Konum yöneticisi her daireye, 1 adet daire yöneticisi atayabilir. Daire yöneticisi, kendi dairesindeki kullanıcıları ekler.
Kaç adet kapı paneli kullanabilirim?
Her konumunuza sınırsız sayıda kapı paneli ekleyebilirsiniz. Örneğin "Yazlık" konumu için "Yazlık Giriş Kapısı" ve "Yazlık Arka Kapı" adlı iki adet kapı paneli ekleyebilirsiniz. Multitek Cloud uygulaması üzerinden dilediğiniz kadar konumu kontrol edebilirsiniz. "Yazık", "Ofisim", "Annemin Evi"
Bulut Villa'da abonelik ücreti var mı?
Hayır, Bulut Villa ürününde standart interkom özelliklerine erişim ücretsizdir.
Linux IP İnterkom'u cep telefonu üzerinden kontrol edebilir miyim?
Evet, Multitek Online uygulaması üzerinden interkom ve alarm kontrolü yapabilirsiniz. Sistemi kullanmak için monitörünüzün LIM-70 Wifi Daire Monitörü olması ve internete bağlanması gerekmektedir. https://multitek.com.tr/lim-70-wifi-daire-monitoru/
Linux IP İnterkom sistem kapasitesi nedir?
IP sistemlere sınırsız sayıda kapı paneli, daire monitörü, kat, güvenlik konsolu ve site birimi bağlayabilirsiniz.
Linux IP İnterkom'da neler yapabilirim?
Linux IP İnterkom, gelişmiş interkom ve alarm yönetimi özelliklerine sahip bir interkom sistemidir. Sisteme sınırsız sayıda kapı paneli, daire monitörü, güvenlik konsolu bağlanabilir. Kanal kısıtlaması yoktur, tüm daireler daireden daireye aynı anda görüşebilir. Dokunmatik ekranı ve gelişmiş interkom özellikleri ile sistem evlerde ve apartmanlarda güvenliği artırır. Detaylı bilgi için Youtube videolarına göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=iPWV8ukg7NA&list=PLTHyN-aIZwfmzr5o6KUdWL20UvtEUwwco
Bulut İnterkom'da cihazlar internete nasıl bağlanıyor? Port yönlendirme gerekiyor mu? Statik IP gerekiyor mu?
Cihazlarınızı internete çıkarmak için karmaşık işlemler yapmanıza gerek yok. Port yönlendirme yok, statik IP'ye ihtiyaç yok, teknik ek bilgiye ihtiyaç yok! Multitek ürünlerini saniyeler içinde Multitek Cloud uygulaması üzerinden kontrol etmeye başlayabilirsiniz.
Multibus sistem kapasitesi nedir?
Bir blokta daire sayısı 256 adede, kapı sayısı 32 adede, asansör sayısı 8 adede kadar bağlanabilir. Her siteye 32 adede kadar blok bağlanabilir. Sisteme 4 adede kadar kamera bağlanabilir.
Bülten

Güncel haberlerimizden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.

Hızlı Teklif Formu