Multibus Diafon Sistemi ile Kimin Geldiğini Anında Görün!

Kimin geldiğini görmeden kapıyı açmayın, güvenliğinizi riske atmayın!

09 Kasım 2021

Günümüzde yaşama alanları kalabalıklaştıkça ve apartmanlarda yaşayan kişi sayısı arttıkça güvenlik ihtiyacı da arttı. Birçok apartmanda komşuların bile birbirini tanımaması güvenlik açığı oluşturmaya başladı ve ne yazık ki kötü niyetli kişilerin de apartmana kolayca girmesi kaçınılmaz oldu. Apartman güvenliğini sağlamak için yapılabilecek en hızlı ve güvenilir ilk adım ise görüntülü interkom sistemi kullanmaktan geçiyor. İnterkom sistemleri altyapı ve sunulan özelliklere göre analog veya IP olarak tercih edilebiliyor.

Önce güvenlik!

Güvenliği sağlamak için öncelikle kapıdaki kişinin görüntüsünün ve sesinin kesintisiz ve net olarak alınması gerekmektedir. Multibus Diyafon Sisteminde kapıdan gelen ses ve görüntü tüm dairelere mükemmel şekilde iletilir. Bu sayede kullanıcılar kapının önünde kim olduğunu net bir şekilde görebilir ve seslerini duyabilir. Diyafon sistemleri teslim alınırken görüntü ve ses kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kapı önünde duran kişinin görüntüsü net değilse veya sesi temiz gelmiyor ise güvenlik sorunu yaşanabilir.

Tüm dairelerde aynı şifrenin kullanılması da güvenlik açığı yaratabilecek noktalardan bir tanesidir. Fabrikadan belirli bir şifre ile çıkan veya 1234 gibi kolayca tahmin edilebilecek şifrelere sahip kapı panelleri hırsızlara davetiye çıkarmaktadır. Multibus sistemde her daire kendi şifresini belirler, fabrika şifresi veya tüm apartmanın kullandığı ortak bir şifre yoktur. Kolayca tahmin edilebilecek şifreler belirlenemez. Örneğin 1234, 1923 veya 1453 gibi şifreler güvenlik sebebi ile apartman şifresi olarak kullanılamaz.

Estetik ve kullanım kolaylığı

Multibus ailesinde farklı zevklere hitap eden kapı paneli ve daire monitörü opsiyonları bulunmaktadır.  Kapı panelleri sıva üstü veya sıva altı kullanım opsiyonlarına sahipken, monitörlerde boyut ve renk opsiyonları bulunmaktadır.

Tüm Multibus daire monitörleri eller serbest (hands free) özelliğine sahiptir. Bas – konuş, bırak – dinle ihtiyacı yoktur. Kurulum ise apartmanınızdaki mevcut kablolama tesisatına uygun olarak birkaç saatte tamamlanır.

Gelişmiş ek özellikler

Multibus sistem kullanıcılardan gelen taleplere göre sürekli yeniliklere açıktır. Örneğin Multibus MBT-70 daire monitörünün dokunmatik ekranı yardımı ile daha daireden çıkmadan asansörü kapıya çağırabilir, MB-12 Kapı Panelinin kamera görüntüsünü arkasındaki aparattan kolayca ayarlayabilirsiniz. Geniş siteler için güvenlik konsolu kullanabilir, güvenlik aracılığı ile diğer daireleri arayabilirsiniz.

Kimin geldiğini görmeden kapıyı açmayın, güvenliğinizi riske atmayın!

Bülten

Güncel haberlerimizden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.

Hızlı Teklif Formu