ailenizin güvenliği için multibus görüntülü i̇nterkom

Ailenizin güvenliği için Multibus Görüntülü İnterkom

Özgün tasarıma sahip, mükemmel görüntü ve ses kalitesine sahip Multibus Diyafon Sistem ile davetsiz misafirlere geçit yok!

01 Ocak 2023

Multibus sitemde kimin geldiğini görerek kapıyı açın, içiniz rahat olsun. Gelişmiş interkom özelliklerine sahip sistem az enerji tüketir ve yeşil binalara uygundur. Kapı ile görüntülü konuşma, güvenlik apartman görevlisi ve sosyal tesislerle konuşma gibi özelliklerin yanı sıra kata asansör çağırma gibi özellikler ile evinizin hem güvenliğini hem konforunu artırır. Sisteme bağlanacak harici kameralar daire monitörü üzerinden izlenebilir.

Güvenliği sağlamak için öncelikle kapıdaki kişinin görüntüsünün ve sesinin kesintisiz ve net olarak alınması gerekmektedir. Multibus Diyafon Sisteminde kapıdan gelen ses ve görüntü tüm dairelere mükemmel şekilde iletilir. Bu sayede kullanıcılar kapının önünde kim olduğunu net bir şekilde görebilir ve seslerini duyabilir. Diyafon sistemleri teslim alınırken görüntü ve ses kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kapı önünde duran kişinin görüntüsü net değilse veya sesi temiz gelmiyor ise güvenlik sorunu yaşanabilir.

Davetsiz misafirlerin bile bildiği, kolay tahmin edilebilen apartman giriş şifresi kullanmaya güvenliğiniz için son verin. Multibus sistemde her daire kendi belirlediği şifreyi kullanır, apartmanlar güvende kalır. Tüm dairelerde aynı şifrenin kullanılması da güvenlik açığı yaratabilecek noktalardan bir tanesidir. Fabrikadan belirli bir şifre ile çıkan veya 1234 gibi kolayca tahmin edilebilecek şifrelere sahip kapı panelleri hırsızlara davetiye çıkarmaktadır. Multibus sistemde her daire kendi şifresini belirler, fabrika şifresi veya tüm apartmanın kullandığı ortak bir şifre yoktur. Kolayca tahmin edilebilecek şifreler belirlenemez. Örneğin 1234, 1923 veya 1453 gibi şifreler güvenlik sebebi ile apartman şifresi olarak kullanılamaz.

Multibus ailesinde farklı zevklere hitap eden kapı paneli ve daire monitörü opsiyonları bulunmaktadır.  Kapı panelleri sıva üstü veya sıva altı kullanım opsiyonlarına sahipken, monitörlerde boyut ve renk opsiyonları bulunmaktadır.

Multibus sistem kullanıcılardan gelen taleplere göre sürekli yeniliklere açıktır. Örneğin Multibus MBT-70 daire monitörünün dokunmatik ekranı yardımı ile daha daireden çıkmadan asansörü kapıya çağırabilir, MB-12 Kapı Panelinin kamera görüntüsünü arkasındaki aparattan kolayca ayarlayabilirsiniz. Geniş siteler için güvenlik konsolu kullanabilir, güvenlik aracılığı ile diğer daireleri arayabilirsiniz.

Sistem kurulumu ister tek daire olsun ister çok binalı site olsun çok kolaydır. Kurulum ve montaj ustası sistemi tek başına kurabilir, ek ayarlamalara ihtiyaç yoktur.

Bülten

Güncel haberlerimizden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.

Hızlı Teklif Formu