ip güvenlik konsolu ile siteler güvende!

IP Güvenlik Konsolu ile siteler güvende!

Multitek IP İnterkom Sistemi ürün grubunda bulunan Güvenlik Konsolu (GUV-IP100), çok bloklu siteler için kapsamlı interkom ve kartlı geçiş sistemi (access management) hizmeti sağlıyor

10 Temmuz 2021

Multitek IP İnterkom Sistemi ürün grubunda bulunan Güvenlik Konsolu (GUV-IP100), çok bloklu siteler için kapsamlı interkom ve kartlı geçiş sistemi (access management) hizmeti sağlıyor. Ek bir bilgisayar veya veri tabanı gibi altyapı yatırımına ihtiyaç duymayan konsol, Multitek IP İnterkom Sistemine CAT6 kablo ile bağlanır.

Site girişinde güvenlik noktasına yerleştirilen GUV-IP100’ler ile güvenlik ve daireler arasındaki iletişim kesintisiz bir şekilde sağlanırken; ihtiyaç duyduğu takdirde, güvenlik noktasına eklenecek harici CCTV kamera ile güvenlikten arama geldiği zaman kamera görüntüsünün dairede gösterilmesi sağlanır. Bu şekilde daire sakini gelen misafirini görür ve geçişe izin verir. GUV-IP100’ün interkom özelliklerinin yanında; dairelere toplu mesaj atma, daireler ile mesajlaşma, arayan-aranan daire kayıtlarının kaydetme, alarm durumlarında güvenliğe haber verme ve kartlı geçiş sistemi olarak çalışma özellikleri de mevcuttur.

GUV-IP100 kartlı geçiş sistemi olarak kullanıldığında hızlı kurulum ve raporlama imkanları sunar. Dairelerin kullandığı kapı geçiş proximity kartları, GUV-IP100 üzerinden dakikalar içinde tanımlanabilir, güncellenebilir ve silinebilir. Birden çok blokta bulunan kartlar için yapılacak tanımlama, tek bir GUV-IP100 cihazı üzerinden gerçekleştirilir. Ayrıca bir kart tanımlama modülüne ihtiyaç yoktur. Apartmanda bulunan her daire için 5 adet proximity kart tanımlanabilir ve genel kullanım amaçlı (örneğin temizlik personeli için) 50 adet kart tanımlanabilir.

Geçiş için kullanılan kartlardan alınan kapı bilgileri Multitek tarafından geliştirilen Kartlı Geçiş Sistemi yazılımı ile farklı formatlarda (örn. Excel, pdf) kolayca ve istenildiği zaman raporlanır. Raporda isim, soy isim, blok numarası, kapı numarası, tarih ve saat bilgileri bulunur.

 

 

Alarm yönetim konsolu olarak da kullanılan konsolda, dairelerde bulunan alarm cihazları alarm konumuna geçtiğinde anında güvenlik cihazına hangi daireden alarm geldiği bilgisi gönderilir. Daire sakinleri alarm durumunda ne yapılmasını istediğini önceden bildirerek talimatlarının konsola kaydedilmesini sağlar. Örneğin hafta içi için farklı bir iletişim numarasının aranmasını, hafta sonunda farklı bir iletişim numarasının aranmasını not düşebilir.

     

 

Geniş 10" ekrana sahip konsol, özgün tasarımı ile ahizeden konuşma imkânı vererek gürültülü ortamlarda ses iletilmemesi sorununu ortadan kaldırır. GUV-IP100’ün kapsamlı özellikleri ve kullanıcı dostu tasarımı ile siteler güvende!

Bülten

Güncel haberlerimizden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.

Hızlı Teklif Formu